ZA NAMI VII NOC BIBLIOTEK

W sobotę, 9 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Jak co roku nasza biblioteka przygotowała swoim czytelnikom moc atrakcji.

O godz. 13.00 odbyły się zajęcia fitness pt. „Z książką na głowie”. Prowadzący Maciej Jaśkowiak pokazał jakie relaksujące ćwiczenia można wykonywać z książką…. Było wesoło….

W Oddziale dla dzieci odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród dla uczestników ogłoszonego w lipcu konkursu pt. Selfie Book.

W tym samym czasie w czytelni Maciej Jaśkowiak przeprowadził ciekawą prelekcję pt. „Jasiowa pasieka zaprasza” na temat wzmacniającej roli miodu. Pokazał publiczności sprzęt niezbędny do produkcji miodu oraz zaprezentował jego różne gatunki. Uczestnicy otrzymali w prezencie słoiczek tego wspaniałego specyfiku.

W Oddziale dla dzieci trwało Kino Biblioteki gdzie oglądaliśmy specjalnie udostępnioną na Noc Bibliotek premierę filmu pt. „Operacja Człowiek w czerni”

O godz. 18.00 rozpoczęła się NOC AGENTÓW z Krzysztofem Petkiem. Po pasjonującej relacji z wypraw autora w różne zakątki naszego globu i szkoleniu z samoobrony rozpoczęła się z niecierpliwością przez wszystkich oczekiwana Gra Miejska. Podzieleni na grupy uczestnicy wyruszyli w różne punkty miasta gdzie ukryte były niełatwe zagadki, szyfry i wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu, który ostatecznie odnalazła „grupa niebieskich”. Działo się… !

Po powrocie do Biblioteki, zmęczeni, ale radośni wcale nie senni uczestnicy otrzymali od autora książki z jego autografem i do godz. 24.00 słuchali opowieści z podróży.

Tegoroczna Noc Bibliotek była prawdziwym świętem biblioteki i czytelników, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z biblioteki osobom w każdym wieku.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem  zorganizowane zostało w ramach projektu pt. “NAKRĘCENI NA CZYTANIE. GRODZISKI MARATON LITERACKI” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.