Dział Gromadzenia Opracowania i Kontroli Zbiorów

Kierownik: Janina Szawala – starszy bibliotekarz
Siedziba: ul. Kolejowa 12
gromadzenie@bibliotekagrodzisk.pl

Dział zajmuje się gromadzeniem i opracowaniem zbiorów bibliotecznych zgodnie z profilem i zadaniami Grodziskiej Biblioteki Publicznej oraz znajomością potrzeb czytelniczych mieszkańców Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Prowadzi prace w zakresie gromadzenia i uzupełniania księgozbioru poprzez sukcesywne przeglądanie zapowiedzi i nowości wydawniczych oraz dokonywanie zakupów dla placówek bibliotecznych. Współpracuje z wydawnictwami i hurtowniami książek.

Powiększa zbiory z zakresu wydawnictw zwartych i ciągłych oraz zbiorów specjalnych.

Uzupełnia księgozbiór biblioteki, przyjmując dary od osób prywatnych oraz instytucji.

Prowadzi komputerową ewidencję zbiorów i przydziela je do Biblioteki Głównej oraz filii w Ptaszkowie, Kąkolewie i os. Wojska Polskiego

Tworzy i uzupełnia komputerową bazę danych zbiorów Biblioteki