SZEPTY HOTELOWYCH KORYTARZY – WIECZÓR POETYCKI ILONY CHOJNACKIEJ

W czwartek, 25 stycznia, odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycki oraz promocja najnowszego tomiku wierszy Ilony Chojnackiej pt. „Szepty hotelowych korytarzy”.  Autorka zaprezentowała wybrane wiersze z tomiku, które czytali także jej przyjaciele: Dorota Adam, Daria Gronostaj oraz Adam Boch.  Muzyczną oprawę spotkania zapewnił uczeń grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego – Kamil Wiese.

Autorka – mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego pisanie wierszy zaczęła w wieku 10 lat. Przez wiele lat pisała do przysłowiowej szuflady. Jej debiut wydawniczy przypada na maj 2019 r, wtedy to ukazał się tomik : „ Krwawy księżyc miłości”. W 2020 r. wydała tomik „Gondola na tęczy”, w roku 2021 tomik ,,Anielska Bałabajka’’, a w 2022 r. nakładem wydawnictwa “Astrum” – “Warkocze splecionych wspomnień”. Jej wiersze zamieszczone zostały także w antologiach pt.,: ,,Zanim Zabierze Nas Wiatr ed. 10’’, ,,Antologia Poetów Wiersze Sercem Pisane ed. 19 oraz ed. 20’’, ,,Miłość niejedno ma imię ed. 6”, „Antologia dla dzieci ed. 15 wiosenna”, ,,Antologia wiersze dla dzieci Dzień Dziecka ed. 16’’, ,,Antologia wiersze patriotyczne Kocham Cię Polsko ed. 2’’.

„Szepty hotelowych korytarzy” to najnowszy tomik poezji Ilony Chojnackiej, który ukazał się w 2023 r. nakładem wydawnictwa „Astrum”

Nie obyło się bez gratulacji i życzeń dla autorki ze strony rodziny, przyjaciół  i wszystkich, którym bliskie jest słowo poety.  Do rąk obecnych powędrowały także egzemplarze książki, opatrzone dedykacją autorki.