GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z PRZEMKIEM CORSO

     W czwartek, 4 kwietnia z czytelnikami spotkał się Przemek Corso – pisarz, lektor, konferansjer i felietonista.  Nasz gość opowiedział, w jaki sposób rozpoczynał swoją przygodę z literaturą. Wspomniał też swoje czasy szkolne, kiedy to zrodziły się jego marzenia, które cały czas z determinacją i pracowitością realizuje. Humorystycznie i z dystansem odniósł się do swojego literackiego debiutu i pierwszych powieści. Dużo uwagi poświęcił szczególnie bliskimi mu utworami dla najmłodszych czytelników, w tym książce pt. „Opowieści z Białej Doliny”,  na podstawie której powstało słuchowisko, a głosu bohaterom udzieliło wiele znanych osób.

 

     Ciekawym wątkiem spotkania były wspomnienia z pracy nad cieszącymi się dużym zainteresowanie wśród czytelników  biografiami rapera Grubsona, Czesława Mozila i Rahima. czy też Grubsona.  Sporo uwagi poświęcił też współpracy z uwielbianą szczególnie przez młodszych czytelników Julią Żugaj i wspólnie napisaniej książce pt. „Tak miało być”.

Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie potwierdzające tezę, że każde swoje marzenie można zrealizować. Trzeba tylko odważnie podejmować wyzwania.

Po spotkaniu był też czas na indywidualne rozmowy i zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Kilkadziesiąt egzemplarzy jego książek zostało wykupionych, a do autora ustawiła się długa kolejka po autograf.