SPOTKANIE Z MARIĄ PASZYŃSKĄ

W piątek, 8 marca mieliśmy przyjemność gościć w grodziskiej Bibliotece Marię Paszyńską – znaną szerokiemu gronu czytelników autorkę  bardzo poczytnych powieści historyczno – obyczajowych m.in. sag „Owoc granatu”,  „Wiatr ze wschodu” czy „Cień sułtana”. Maria Paszyńska jest autorką 27 książek, w których  porusza trudne tematy społeczne, narodowościowe, problemy dobra i zła, a także mało znane, często zapomniane fakty z historii.

Zanim zadebiutowała w 2015 roku powieścią „Warszawski niebotyk” była prawnikiem, przewodnikiem po Warszawie, a także przygotowywała felietony dla serwisów internetowych i stacji telewizyjnych.

Odpowiadając na pytania prowadzącego spotkanie dyrektora Grodziskiej Biblioteki Publicznej i zgromadzonej publiczności opowiedziała o początkach swojej pracy literackiej, okolicznościach powstania jej książek, a także o wielkim znaczeniu historii w jej życiu. Zdradziła też czytelnikom jak wyglądają poszczególne etapy pisania książek,  jak wygląda jej warsztat twórczy, w jaki sposób gromadzi materiały do swoich historii, a także jak wygląda współpraca z wydawnictwem.

Bardzo żywiołowe i emocjonujące wypowiedzi autorki wzbudziły bardzo duże zainteresowanie przybyłych na spotkanie fanek jej twórczości. Kilkadziesiąt egzemplarzy jej najnowszych książek zostało wykupionych, a do pisarki ustawiła się długa kolejka po autograf.