GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

“SPACER ALEJĄ RÓŻ” Z EDYTĄ ŚWIĘTEK

    Serdecznie zapraszamy w środę,  8 września o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Edytą Świętek, pisarką, autorką powieści obyczajowych. Spotkanie odbędzie się w czytelni,  przy ul. Kolejowej 12

 

Edyta Świętek – pisarka, autorka ponad trzydziestu powieści obyczajowych, w tym historii z wątkiem kryminalnym oraz sag rodzinnych z historią w tle. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisarka tworzącą powieści zaliczane do gatunku literatury kobiecej. Jej debiutem literackim była powieść „Zerwane więzi” z 2010 roku. Jej powieści, których miejscem jest najczęściej Kraków i okolice osadzone są w realiach współczesnego świata, pojawiają się też interesujące wątki kryminalne („Alter ego”, „Cienie przeszłości”). Jest autorką bestsellerowego cyklu „Spacer Aleją róż”.

 

Jak mówi o swoim pisaniu „Zanim napiszę jakąś powieść zawsze znam jej pierwsze i ostatnie zdanie. Nigdy nie piszę książek według planu – powstają w pełni spontanicznie, choć do napisania każdej starannie się przygotowuję, gromadząc materiały związane z tematem, na który chcę pisać.”

 

Spotkania odbędzie się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.