GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z EDYTĄ ŚWIĘTEK

     W środę, 8 września naszym gościem była Edyta Świętek, autorka porywających powieści obyczajowych o ludzkich przeżyciach wpisanych w historię Polski.  Po jej książki chętnie sięgają czytelnicy naszej biblioteki. Pisarka opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Opowiedziała o warsztacie pisarza i swoich powieściach, sagach: „Spacer Aleją Róż”, której akcja osadzona jest w Nowej Hucie oraz ”Grzechy młodości”, której akcja dzieje się w Bydgoszczy. Zaprezentowała też najnowszą powieść pt. „Niepołomice. Zniewoleni”, której egzemplarz podarowała grodziskim czytelnikom.  Zwieńczeniem spotkania było podpisywanie przez panią Edytę Świętek książek oraz wspólne zdjęcia.

 

 

 

      Edyta Świętek – pisarka, autorka ponad trzydziestu powieści obyczajowych, w tym historii z wątkiem kryminalnym oraz sag rodzinnych z historią w tle. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisarka tworzącą powieści zaliczane do gatunku literatury kobiecej. Jej debiutem literackim była powieść „Zerwane więzi” z 2010 roku. Jej powieści, których miejscem jest najczęściej Kraków i okolice osadzone są w realiach współczesnego świata, pojawiają się też interesujące wątki kryminalne („Alter ego”, „Cienie przeszłości”). Jest autorką bestsellerowego cyklu „Spacer Aleją róż”.

 

Jak mówi o swoim pisaniu „Zanim napiszę jakąś powieść zawsze znam jej pierwsze i ostatnie zdanie. Nigdy nie piszę książek według planu – powstają w pełni spontanicznie, choć do napisania każdej starannie się przygotowuję, gromadząc materiały związane z tematem, na który chcę pisać.”

 

Spotkania odbyło się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.