GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ

     W środę, 10 listopada  gościliśmy Ałbenę Grabowską – popularną i cenioną autorkę książek dla dorosłych i dzieci, która niezwykłe  imię oznaczające kwitnącą jabłoń zawdzięcza bułgarskim korzeniom.      

Związki pisarki z Bułgarią i kulturą tego kraju widoczne są w jej powieściach: debiutanckiej – „Tam gdzie urodził się Orfeusz” i kryminale „Kości proroka”.

     Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze „Stulecie Winnych” – opowieści o losach wielopokoleniowej rodzina Winnych z podwarszawskiego Brwinowa wplecionych w najważniejsze wydarzenia historyczne dwudziestowiecznej Polski. Opowiedziała też o serialu telewizyjnym, w którego powstawaniu aktywnie uczestniczyła jako konsultant medyczny i zagrała kilka epizodycznych ról. Mówiła, że zawsze chciała być aktorka i udział w filmie był realizacją jej skrytych marzeń.

Podczas spotkania autorka odpowiadała na liczne pytania prowadzącego spotkanie dyrektora biblioteki oraz zgromadzonej publiczności.

Spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły, m.in. trylogia „Alicja w krainie czasów”, kryminał „Ostatnia chowa klucz” oraz wciągające powieści „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.”„Uczniowie Hippokratesa”,

Po blisko dwugodzinnym spotkaniu czytelnicy mieli też możliwość indywidualnych rozmów, otrzymania autografu i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia.

 

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.