SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ, AUTORKĄ “STULECIA WINNYCH”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Ałbeną Grabowską, popularną i cenioną polską powieściopisarką, nazywaną często królową polskiej literatury, które odbędzie się w środę, 10 listopada 2021 r. o godz. 18.00 r. w czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

Wstęp wolny.

Ze względów organizacyjnych prosimy o rezerwacje miejsc i odbiór karnetów wejściowych (w wypożyczalni dla dorosłych tel. 612271286)

Ałbena Grabowska – z zawodu neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, z zamiłowania pisarka. Karierę rozpoczęła powieścią pt. „Tam gdzie urodził się Orfeusz”, napisanej na kanwie rodzinnych wspomnień, w których splatają się bułgarskie i polskie korzenie jej rodziny. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał serial telewizyjny oraz wielu innych powieści: „Ostatnia chowa klucz”, „Siedem życzeń”, powieści psychologicznych „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią” „Coraz mniej olśnień”, trylogii „Alicja w krainie czasów” „Matki i córki” oraz serii książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai. Niespotykane w Polsce imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Mimo że coraz więcej czasu poświęca pisaniu, wciąż jest aktywna zawodowo – przyjmuje pacjentów w jednej z przychodni w podwarszawskim Brwinowie, gdzie mieszka wraz z rodziną.