GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ LINGAS – ŁONIEWSKĄ

    W środę, 16 czerwca o godz. 18.00 naszym gościem będzie Agnieszka Lingas – Łoniewska – wrocławska pisarka, autorka ponad 40 bestsellerowych powieści, które przede wszystkim uznaje się za prozę kobiecą. Najpopularniejsze z nich to trylogia Zakręty losu, bestsellerowa seria Bezlitosna siła, Bez przebaczenia, Bez pożegnania, Zakład o miłość, W szpilkach od Manolo, Randka z Hugo Bossym, Kolacja z Tiffanym, Molly oraz najnowsza komedia romantyczna Obiad z Bondem.

 

   Jej powieści łączą w sobie sensację, komedię oraz wątki spotykane w romansach. Książki jej autorstwa są bardzo chętnie wybierane przez nasze czytelniczki, które nazywają ją Dilerką Emocji.

 

     W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa, a od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a zdarza się to czasami), czyta i ogląda seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne. Kocha zwierzęta. Prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, którą potem przekazuje do wrocławskich fundacji. Współtworzy witrynę internetową Czytajmy Polskich Autorów, gdzie promuje polską literaturę i zachęca do jej czytania. W 2012 roku została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.

 

    Będzie to kolejne spotkanie w ramach projektu pn. „Nakręceni na czytanie. Grodziski Maraton literacki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych o rezerwację miejsca i potwierdzenie przybycia do dnia 14 czerwca br. tel. 612271288