GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIA Z MARCINEM SZCZYGIELSKIM

    W czwartek, 17 grudnia odbyły się spotkania online z Marcinem Szczygielskim – pisarzem, dziennikarzem i grafikiem, autorem wielu powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią pt. „Omega”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2010 w konkursie PS IBBY. Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” (za „Czarny Młyn”, „Arkę Czasu” i „Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Jest Laureatem Nagrody Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za „Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku PS IBBY otrzymały także „Klątwa dziewiątych urodzin i „Serce Neftydy”. Jest też Laureatem prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin” oraz dwukrotnym zwycięzcą konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą “Przecinek i Kropka”.  Jest też autorem ilustrowanej historii zespołu Filipinki, zatytułowanej „Filipinki to my!” (2013) oraz kilku sztuk teatralnych.

 

    O godz. 8.55 autor spotkał się z uczniami klas 5 Szkoły Podstawowej nr 1, a o godz. 10.45 z uczniami klas 7-8 Szkoły Podstawowej nr 4.

 

    Spotkania odbyły się w ramach projektu Grodziskiej Biblioteki Publicznej ”Zalajkuj Bibliotekę !… – spotkajmy się online” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

Relacja ze spotkania  https://bibliotekagrodzisk.pl/galeria-video/