GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIA Z JAKUBEM SOSNOWSKIM

    We wtorek, 18 maja odbyły się pierwsze spotkania w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

     Gościem Biblioteki był Jakub Sosnowski – pisarz, autor scenariuszy komiksów, przedstawień teatralnych, gier, wykładowca , trener personalny  bloger, specjalista ds. social media. Jest autorem opowieści dla dzieci pt. „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” oraz „Wuj Krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”,

    Gość przeczytał fragment swojej książki o przygodach Emki i Wuja Krasnoluda. Zdradził też uczniom kilka szczegółów z trzeciej, powstającej części tej serii. Przedstawił drogę powstawania książki, od pomysłu do jej wydania. Opowiedział także  o tym, jak wygląda praca przy tworzeniu opowieści, skąd się biorą pomysły, co inspiruje do pisania, jak wygląda współpraca z ilustratorem oraz wydawnictwem. Uczniowie zadawali autorowi pytania dotyczące jego pracy i książek. Mogły też zakupić książkę z autografem autora.

 

     W godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty ze storytellingu pt. „Jak zachęcić do czytania”, w których uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek powiatu grodziskiego, bibliotekarze oraz nauczyciele grodziskich szkół.