POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU – XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach od 28 maja do 4 czerwca 2022 r. odbędzie się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI.  W tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”.

Wspierając akcję Grodziska Biblioteka Publiczna oraz Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały zapraszają na wspólną inaugurację, która odbędzie się w poniedziałek, 30 maja o godzinie 11.00 na Starym Rynku. Tradycyjnie rozpoczniemy „Lokomotywą” Juliana Tuwima.

Na uczestników czekają też „Klimatyczne zabawy z Julkiem Tuwimem”.

Do 3 czerwca odbywać się będą spotkania dla grup dzieci z grodziskich przedszkoli i szkół podstawowych, podczas których „poczytamy ekologicznie”

Zachęcamy rodziców do wypożyczania i co najmniej dwudziestu minut dziennie czytania dzieciom opowiadań o tematyce ekologicznej.