POLECAMY NOWOŚCI
Kolejne nowości zakupione w lutym br. są już do dyspozycji naszych Czytelników. Wśród 107 zakupionych książek na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przeglądajcie na bieżąco nowości w katalogu online Biblioteki.
W tym miesiącu polecamy:
- KOCHANKA NAZISTÓW – Maria Paszyńska.
Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, osadzona w realiach II wojny światowej. Historia 17- letniej dziewczyny zafascynowanej matematyką oraz grą w szachy, która wstąpiła do Armii Krajowej i bardzo dużo poświęciła w imię miłości do ojczyzny. Zostaje wysłana przez dowódców na niebezpieczną misję. Stając się agentką zaczyna brać udział w niezwykle ryzykownej grze. Książki z historią w tle przybliżają nam przeszłość, dlatego warto po nie sięgać.
- NASTOLATEK POTRZEBUJE WSPARCIA – Agnieszka Kozak, Robert Bielecki, Marcin Rzeczkowski.
Poradnik przygotowany przez psychologów pracujących na co dzień zarówno z nastolatkami, jak i z ich rodzicami. Autorzy poruszyli w nim wiele problemów z jakimi borykają się współcześni nastolatkowie, które są niezwykle ważne w ich rozwoju, a o których istnieniu dorośli bardzo często nie mają pojęcia. Książka stanowi bogate źródło wiedzy na temat biologicznych i psychologicznych mechanizmów działających w mózgu nastolatków. Pozycja dedykowana rodzicom, opiekunom, wychowawcom, terapeutom i wszystkim nastolatkom.
- BEBECHY CZYLI CIAŁO POD LUPĄ – Adam Mirek.
Pozycja nominowana do Książki roku 2023. Wybebeszone tajemnice ludzkiego ciała poznajemy na podstawie przeżyć bohatera, z którym szybko się utożsamiamy mając wrażenie jakby autor zwracał się bezpośrednio do nas. Adam Mirek wykonał kawał dobrej roboty. Rzetelna wiedza na temat fizjologii naszego ciała przekazana jest w bardzo przystępny dla każdego czytelnika sposób. Mnóstwo ciekawostek, dobrego humoru i świetnych czarno-białych ilustracji niewątpliwie podnoszą walory edukacyjne książki. Nuda nie wchodzi w rachubę.
- PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIMY – Tracey Turner.
Książka uświadamia, że wszyscy jesteśmy inni ale tak samo ważni, potrzebni i wyjątkowi. Autorka radzi w jaki sposób mówić o różnicach, jak pomagać, kiedy stają się one wyzwaniami. Pozwala także uporać się ze stereotypami i próbuje otworzyć dzieci na inność. Proste kolorowe ilustracje skutecznie przyciągają dziecięcą uwagę i pozwalają lepiej zrozumieć piękną normę różnorodności, a przede wszystkim przemówić do wyobraźni dziecka. W książce co jakiś czas pobrzmiewa hasło, że gdybyśmy byli tacy sami – byłoby nudno.
Do zobaczenia w Bibliotece!