GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

PAN POETA SHOW

We wtorek, 8 czerwca naszym gościem był „Pan Poeta” – bajkopisarz, autor edukacyjnej Ptasiej Serii – sześciu książek wyróżnionych na Złotej Liście Fundacji ABC “Cała Polska Czyta Dzieciom”. 

 

Książki Pana Poety to zabawne historie, które uczą najmłodszych morałem, bawią swoja treścią.  Odbyły się dwa spotkania, w których wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Słocinie i Grąblewie oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Bajkopisarz nie tylko opowiadał o bohaterach swoich książek , ale też zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.  Jedna z bohaterek  pojawiła się na spotkaniu osobiście  – Kura (oczywiście pluszowa) , która zgłodniała i trzeba było ją nakarmić warzywami.  Opowieści Pana Poety nie tylko rozbawiły słuchaczy ale przekazały im kilka życiowych prawd. Choćby tę, że nieważne jest jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy, a nawet bardzo drobny  dar otrzymany od prawdziwego przyjaciela jest bezcenny. Wielką radość sprawiła też dzieciom zabawa z balonami.

 

Spotkania  odbyły się w ramach projektu pt: ,,Nakręceni na czytanie. Grodziski maraton literacki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.