GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

“NOC AGENTÓW” Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

     W ramach tegorocznej “Nocy Bibliotek” przebiegającej pod hasłem “Czytanie wzmacnia” zapraszamy na niesamowitą przygodę. Przeżyjcie „NOC AGENTÓW” z Krzysztofem Petkiem.

 

Sobota, 9 października 2021 r. od godz. 18.00 do 24.00 Obowiązują zapisy. Regulamin i dokumenty do pobrania w załącznikach pod tekstem.

 

      Startujemy o godz. 18.00 spotkaniem z Krzysztofem Petkiem – autorem, podróżnikiem i detektywem. Posłuchacie opowieści “Detektywa z plecakiem” o śledztwach prowadzonych na trzech kontynentach. Godzinna opowieść powiedzie nas przez zakątki Europy do Azji, na Syberię i Daleki Wschód, by podnieść temperaturę o sto stopni i rzucić uczestników nad Amazonkę, między Indian Peru i Brazylii.

 

    Zanim detektywi wyruszą na poszukiwania skarbu, przejdą godzinny kurs łamania kodów, szyfrowania, zapamiętywania szczegółów i ulubiony – samoobrony dla detektywów. Szkolenie samoobrony obejmuje wychwyty i techniki uwalniania oraz teorię unikania zagrożeń i reagowania w sytuacjach krytycznych.   Wyczerpanych szkoleniem zapraszamy na posiłek

 

      Podzieleni na grupy, uczestnicy wybierają spośród siebie dowódcę grupy. Otrzymują pełnoletniego opiekuna i rozwiązują pierwszą zagadkę, której efekt decyduje o kolejności startu. Grupy idą indywidualnymi ścieżkami, od listu do zagadki, od informatora do książki. Zadania wykonujemy w budynku biblioteki, muszą też pójść w nieczęsto odwiedzane rejony miasta.

 

     Po ostatnia zagadkę uczestnicy wracają do biblioteki, gdzie muszą się zmierzyć z bezwzględnym wyzwaniem. Nawet, jeśli najszybciej pokonali swoją ścieżkę, podanie błędnej odpowiedzi wyeliminuje ich z gry. Jeśli jednak dojdą do prawidłowego, logicznego rozw\iązania, otrzymają ostateczną wskazówkę, prowadząca do ukrytego skarbu. Jego odnalezienie i przyniesienie do biblioteki kończy grę. Zwycięzcy zostają nagrodzeni.

 

Kto nie będzie śpiący, może posłuchać jeszcze opowieści o przygodach…

 

REGULAMIN NOCY AGENTÓW

ZAŁ. Nr 1 ZGODA RODZICA

ZAŁ. Nr 2 Karta uczestnika Noc Agentów

 

 

 

KRZYSZTO PETEK – PISARZ, PO​​DRÓŻNIK, DETEKTYW

 

     Autor książek sensacyjno-przygodowych dla wszystkich pokoleń. Adept amerykańskich szkoleń technik konstrukcji fabularnej powieści, systemów wizualizacji, budowy bohatera i zarządzania rekwizytem.  W książkach i publikacjach promuje empatię, otwartość na różnorodność kulturową i aktywną pomoc potrzebującym. Dzięki kilkuletniemu przeszkoleniu w oddziale specjalnym, bierze udział w poszukiwaniu osób zaginionych w najtrudniejszym terenie, szkoli poszukiwaczy i korespondentów wojennych w technikach przetrwania w sytuacji zagrożenia, katastrofy, deprywacji. Efekty swojej pracy detektywistycznej ukazał w niektórych książkach z serii “Porachunki z przygodą”, wykorzystał w “Całe złoto El Dorado” i najnowszej serii o przygodach detektywa Smugi. 

Jako detektyw specjalizuje się także w działania prewencyjnych w środowisku młodzieży, z którą pracuje i dla której pisze książki. Rodzice zlecają mu czasem testy bezpieczeństwa swoich dzieci – także w kwestii zagrożenia ze strony używek, sekt czy kontaktów ze środowiskami przestępczymi. 

 

Liczne podróże pozwalają mu zbierać materiał do powieści na różnych kontynentach, dzięki czemu podczas spotkań autorskich może pokazać fotografie i opowiedzieć o spotkaniach z niezwykłymi zwyczajami. Organizuje wyprawy samochodami terenowymi, docierając do Transylwanii, Czarnobyla, Skandynawii, penetrując Peloponez, Mołdawię i Albanię. Organizuje także ekspedycje do Ameryki Południowej i na Daleki Wschód, na Kamczatkę i Syberię. 

 

      Czytelników swoich książek zabiera na doroczne obozy survivalowe, prowadzi szkolenia ratunkowe, przeprawowe, samoobrony, retoryki i erystyki.  Opracowuje i prowadzi specjalne wyprawy i eventy.