GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

NOWOŚCI SIERPNIA. MIŁEGO CZYTANIA !

     W sierpniu na półki z nowościami trafiło 112 książek: 31 z literatury dla dzieci i młodzieży, 60 z literatury pięknej dla dorosłych oraz 121 z literatury popularno – naukowej.

 

Wśród nabytych pozycji znalazły się m.in.:

 

 

      Poradniki dla dzieci i dorosłych. Wiedza w nich zawarta może pomóc przekonać dorosłych do kupna bądź adopcji psa, jak również przygotować nasze pociechy do opieki nad wymarzonym czworonogiem. Rzeczowej wiedzy towarzyszą wesołe komentarze psiaków. Książka powstała we współpracy z pedagogiem dziecięcym i psim behawiorystą.

 

 

      Zbiór fascynujących historii ze świata kotów domowych jak również dziko żyjących. Niezwykle interesująca publikacja, zachęcająca do zgłębienia wiedzy na temat życia kotowatych, zwłaszcza tych dzikich występujących w naturalnym środowisku. Przypomnijmy, że A. G. Kruszewicz – dyrektor warszawskiego ZOO – jest autorem 34 książek o zwierzętach.

 

 

     Wybitna postać, nauczycielka, pierwsza kobieta we Włoszech, która otrzymała tytuł doktora. Książka w ciekawy sposób opisuje jedną z najbardziej inspirujących kobiet w historii, stworzyła ona od podstaw system wychowywania dzieci. Współczesne zajęcia w przedszkolach opierają się na metodzie Montessori, której twórczynią jest żyjąca ponad sto lat temu lekarka Maria Montessori.

 

 

     Jest to dziesiąte wydanie powieści po którą z przyjemnością sięgają kolejne pokolenia czytelników. Interesująca pozycja o winie i pokusie, o przyjaźni i zdradzie, o próbie naprawienia błędów przeszłości. Wstrząsający obraz Afganistanu lat 70-tych. Przełożona na 40 języków opowieść przyniosła Hosseiniemu międzynarodową sławę.

 

Miłego czytania!