LITERACKIE WIBRACJE…. SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ ZAKRZEWSKĄ

Z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Zakrzewską – jedną z najbardziej utalentowanych polskich pisarek, autorką kilkunastu powieści obyczajowo –  historycznych, między innymi cyklu “Saga czekoladowa”, “Do jutra w Amsterdamie” oraz powieści “Błękitny koliber” i “Deficyt niebieskich migdałów”.

Nie przegapcie wyjątkowej okazji odbycia tej literackiej podróży przez świat Agnieszki Zakrzewskiej.

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. godz. 18.00

Czytelnia Biblioteki przy ul. Kolejowej 12

Wstęp wolny.

Odbiór wejściówek w wypożyczalni dla dorosłych.  Zapisy tel. 612271286

Agnieszka Zakrzewska – polska pisarka od ponad 20 lat zamieszkująca w Królestwie Niderlandów. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „Do jutra w Amsterdamie”, której akcja osadzona jest w jej ukochanym mieście pociętym liniami rozlicznych kanałów.

Powieści takie jak: „Gwiazdy nigdy nie gasną” (o przyjaźni najbardziej znanej ofiary Holocaustu, Anne Frank, z Hannah Goslar), „Deficyt niebieskich migdałów” (o poetce miłości – Lilce Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej) ukazują niezwykłe zdolności do wprowadzania czytelnika w świat dramatycznych wydarzeń i emocji.

W swych powieściach autorka ukazuje też świat wspaniałych holenderskich plenerów. „Błękitny koliber” zabiera czytelników w świat delftyjskiej porcelany, „Rubinowa akwarela” zaś przenosi nas na przepiękne pola tulipanów.

Powieść „Czułe poranki, bezsenne noce” jest dla autorki podwójnie wyjątkowa – nie tylko opowiada historię namiętnego romansu, ale również jest wycieczką na malownicze Podlasie.