GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

CZYTAMY DZIECIOM

    W poniedziałek,  25 października br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr. 2 im.  Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.

Kilkoro z nich miało już wcześniej okazję być  w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się  co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna, miały okazję poznać tajniki pracy bibliotekarza a także poznały zasady korzystania z zasobów bibliotecznych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również  jak należy dbać o książki, wysłuchali tekstu „Prośby książki” oraz wiersza Jana Huszczy pt. „Skarga książki”. Bibliotekarka przeczytała dzieciom kilka wybranych bajek zachęcając do wypożyczania książek.

          Dzieci oglądały różnego rodzaju książki, także te o nietypowej budowie – książki po-up, książki z okienkami dla dzieci, książki interaktywne, czy książki z dziurą – które umożliwiają czytelnikowi nie tylko pełną emocji lekturę, ale przede wszystkim obserwację .