GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

JESIENNE NOWOŚCI

      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacjami, które zapełniły nasze półki z nowościami. Ostatnio nabyliśmy 106 książek: 29 z literatury dla dzieci i młodzieży, 52 z literatury pięknej dla dorosłych i 25 z literatury popularno-naukowej.

 

Na początek polecamy kilka wybranych książek dla najmłodszych. Wydane w serii: Akademia Mądrego Dziecka i Pomóż mi Przetrwać, dwie pozycje promujące zagadnienie ochrony środowiska, a konkretnie zagrożone gatunki zwierząt:

 

 

Pingwiny cesarskie, których przedstawicielką jest tytułowa Elwirka, zamieszkują Biegun Południowy – Antarktydę. Z książki dzieci dowiedzą się bardzo wielu ciekawych informacji nt. pingwinów i zamieszkiwanego przez nie środowiska.

 

 

Bohaterka książki – foka szara, zamieszkuje wody Bałtyku. Publikacja dostarcza informacji, w jaki sposób dbać o plaże i jak należy zachować się w razie kontaktu ze zwierzętami. Książki z tej serii idealnie nadają się do samodzielnego czytania przez młodsze dzieci.

 

 

Wspaniała lektura dla dzieci i rodziców nt. różnorodności lasów na świecie oraz tego, jak ważna jest ochrona przyrody i co las daje naszej planecie.

 

 

Pięcioletni Kamil jest dzieckiem niewidomym, w jego świecie patrzy się rękami, nie przeszkadza mu to jednak w codziennej zabawie i radosnym poznawaniu otoczenia. Książka uczy tolerancji wobec tych, którzy nie są w pełni zdrowi.

 

Dla dorosłych proponujemy:

 

 

Inspiracją do napisania powieści stał się pamiętnik, systematycznie prowadzony przez Irenę Ćwiertnię. Młoda dziewczyna marzy o zostaniu lekarką. Jako studentka tajnej medycyny w okupowanej Warszawie, wraz z rówieśnikami, bierze czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Książka w przejmujący sposób opowiada o ofiarach złożonych z życia, wolności i miłości. To poruszający portret pokolenia, które stanęło do nierównej walki z okupantem. Główna bohaterka po wojnie została lekarzem pediatrą. Zmarła w wieku 97 lat.

 

 

Pierwsze na polskim rynku kompleksowe opracowanie nt. Pracowniczych Planów Kapitałowych. W publikacji przedstawiono najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem PPK w podmiotach gospodarczych. Książka polecana wszystkim zainteresowanym, którzy pragną poszerzyć wiedzę o dobrowolnych formach oszczędzania na poczet przyszłych emerytur.

 

Wszystkie nowości czekają na Państwa w placówkach naszej Biblioteki.

 

Zachęcamy do lektury!