GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW GÓR i DOBREJ SENSACJI

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu naszych czytelników zaprosiliśmy na spotkanie w Grodziskiej Bibliotece Publicznej Sławka Gortycha – autora bestsellerowej karkonoskiej serii  kryminałów i wielkiego miłośnika tych gór, który od najmłodszych lat zgłębia ich sekrety i związane z nimi legendy i historie.

Jego pierwsza powieść pt. „Schronisko, które przestało istnieć”, zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w kategorii Debiut w największym plebiscycie czytelniczym w Polsce organizowanym przez serwis Lubimyczytać, a kolejna część cyklu pt.  „Schronisko, które przetrwało” tytuł Książki Roku 2023 w kategorii Kryminał, Sensacja, Thriller.

Jego książki uznane zostały na Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku – Zdroju za Najlepsze Górskie Książki Roku 2023. Jest także laureatem polsko – niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej 2023. Uznany za „Osobowość roku 2023“ miasta Jelenia Góra.

Prowadzi blog Zagubiony w Karkonoszach. Inspirację do swojej twórczości czerpie z wędrówek po górach, a także rozmów z ich mieszkańcami. Jego powieści przełamują tabu dotyczące odkrywania powojennej historii Karkonoszy widzianej w perspektywie polsko – niemiecko – czeskiej historii ich mieszkańców za co został uhonorowany Karkonoską Nagrodą Literacką przyznawaną przez polsko – niemieckie jury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, kultury i sztuki Śląska.

Mamy nadzieję, że po jego najnowszą powieść – trzecią z cyklu pt. „Schronisko, które spowijał mrok” ustawi się długa kolejka miłośników gór i dobrej sensacji.

Spotkanie odbędzie się 10 maja br. o godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 12

Zapisy na spotkanie tel. 612271286