GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

FERIE 2024

     Ferie zimowe za nami…. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za Coolturalnie i Kreatywnie spędzony czas i udział w przygotowanych przez panie bibliotekarki atrakcjach. Były wśród nich m.in. „LEGOwisko” warsztaty literacko – kreatywne z użyciem klocków LEGO, gry planszowe i edukacyjne, zajęcia literacko – plastyczne z okazji Walentynek, które odbywały się w Oddziale dla dzieci i młodzieży,  wspólne wyjście na warsztaty wytwarzania słodyczy w Wytwórni Cukierniczej Pana Andrzeja Baumanna oraz długo wyczekiwany wyjazd ”Z książką w świat…” – na kręglową przygodę do Wolsztyna.

 

    W Filii na os. Wojska Polskiego dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania różnymi technikami, m.in. sznurkiem, bańkami czy na szkle oraz rozgrywały partię gry planszowej w wersji MAXI, w której to oni byli pionkami. Kreatywni uczestnicy wymyślili też i wykonali grę planszową. W Dniu Komiksu uczestnicy rozmawiali, czytali i tworzyli komiksy.  Dowiedzieli się skąd się wzięły i czym są mangi i dlaczego mangowe postaci mają duże oczy! W ostatni dzień graliśmy w kości opowieści – grę fabularną rozwijającą wyobraźnię.

 

    W Filii w Kąkolewie uczestnicy zajęć rozwijali swoją wyobraźnię wykonując eksperymenty, dmuchali balony za pomocą sody oczyszczonej, robili bańkę w bańce i wykonały gniotki. Podczas zajęć podróżniczych poznali kontynenty, zapoznali się z zapachami kawy i herbaty oraz wykonali owocowe desery. W środę dzieci bawiły się przy grach planszowych. Z okazji Walentynek wszyscy uczestnicy losowali miłosne cytaty z bajki oraz otrzymali balony.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której można zobaczyć jak nasi uczestnicy spędzili wyjątkowe „Coolturalne i Kreatywne ferie w bibliotece”.