GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

    W środę, 10 maja, w Sali CK Rondo w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza, zorganizowana przez Grodziską Bibliotekę Publiczną. Święto to obchodzone jest 8 maja i rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w trakcie którego biblioteki w szczególny sposób promują czytelnictwo i organizują interesujące wydarzenia dla czytelników.

    

    Była to okazja do złożenia życzeń i podziękowań pracownikom bibliotek za ich wkład w szerzenie miłości do książek, upowszechnianie wiedzy oraz organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych.

 

    Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz Sekretarz Powiatu Tomasz Dolata zwracali uwagę na kluczowe znaczenie bibliotek w życiu kulturalnym miast oraz składali życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów dla pracowników bibliotek oraz wyrażali pragnienie, aby czytelnicy mimo nowych technologii, wciąż chętnie sięgali po książki drukowane. Marek Adamski – Dyrektor Grodziskiej Biblioteki Publicznej, cytując słowa Jarosława Iwaszkiewicza, tak spuentował wiarę w to, iż papierowa książka mimo wszystko się obroni: „Milczenie książki jest tym elementem, który na nas najbardziej działa. Milczenie książki to czara, którą możemy napełnić własną treścią i własną wyobraźnią.”

 

      W części artystycznej spotkania, wszyscy zgromadzeni goście: dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji kultury, pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych powiatu grodziskiego oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Moralność pani Dulskiej” wykonany przez Grupę Teatralną Arlekin, po którym zostali zaproszeni na poczęstunek.