BŁYSKOTLIWY MALUCH – ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA…?

Bałwan jest symbolem zimy, szczęścia i zabawy. Dlatego też, 18 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Bałwana. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż liczba 18 wyglądem przypomina bałwana trzymającego miotłę. Przez ostatnie zimy coraz rzadziej spotykamy bałwany, ponieważ śniegu jest coraz mniej i bywa materiałem deficytowym.

Dużą kreatywnością wykazały się dzieci uczestniczące w zajęciach „Błyskotliwy Maluch”, które w środę, 25 stycznia zrobiły bałwany z płatków kosmetycznych. Są urocze i pięknie zdobią naszą bibliotekę. To było naprawdę świetne zadanie i cieszymy się, że mogliśmy wykonać je wspólnie.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały również opowiadania Ellen DeLange pt.: „Przyjaciel na zawsze”.