GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

BIBLIOWAKACJE

     Nasze BIBLIOWAKACJE dobiegają końca. W oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem „Tydzień kreatywności”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rysunku 3D, podczas których każdy z uczestników miał do dyspozycji specjalny długopis, którym, wykazując się olbrzymią kreatywnością własnoręcznie ,,wyczarował” przepiękne przedmioty, rysując swoje ulubione zwierzęta, bohaterów z bajki czy podczas pracy nad łapaczem snów.

 

     Na uczestników tygodnia kreatywności czekały także gry planszowe. Duże powodzenie wśród dzieci miała nietypowa gra quizowa: ,,Myśl Kolorem”, w której zadaniem graczy było udzielanie odpowiedzi na pytania za pomocą posiadanych w ręce 11 kart kolorów. Dzieci bardzo chętnie grały też w takie gry jak:  5 sekund, Inspektor Tusz, Scrabble czy Montino rysunki 3d.

 

      W Filii na osiedlu Wojska Polskiego odbywały się zajęcia dla młodzieży – spotkania Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksu i Anime 立ち読み, na które ku naszej radości, zawitało mnóstwo nowych osób! Młodzi ludzie brali także udział w systematycznych sesjach gier RPG „Warhammer” i „Obcy” spotykając się online oraz stacjonarnie.      

 

Czas przeznaczony na zajęcia mijał bardzo szybko i jak mówili uczestnicy był wspaniale spędzonym czasem. Przede wszystkim dostarczył wszystkim mnóstwo radości i wielu niezapomnianych chwil.