BETWEEN WORLDS – SPOTKANIE Z JAGNĄ ŻUKOWSKĄ OLEJNICZAK

We wtorek 19 października br. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie  z Jagną Żukowską – Olejniczak, współtwórczynią i autorką tekstów do projektu „Between Worlds”.
Przed spotkaniem autorka wraz z dwoma bohaterami swoich opowiadań – Dixi i Flos odbyła spacer po mieście, zapraszając przechodniów do wzięcia udziału w wieczornym wydarzeniu.

Na początku spotkania publiczność wysłuchała opowieści o tym jak powstawał projekt „Between Worlds”, poznała też główne postaci występujące w opowiadaniach. Towarzyszyła temu projekcja zdjęć Madam Miko, która sfotografowała kostiumy recyclingowe wykonane przez Marcina Urzędowskiego. Następnie dwójka chętnych uczestników odczytała fragmenty opowiadania pt.”Most”.

Po odczycie przyszedł czas na pytania. Pytano m.in. o to skąd pani Jagna brała pomysły na historie, kto nadał imiona postaciom i jakie niosą ze sobą treści. Młodzi ludzie interesowali się też tym jak pandemia wpłynęła na twórczość naszego gościa.

Podczas całego spotkania towarzyszyli nam Flos i Dixi (kostiumy wykonane przez Marcina Urzędowskiego), którzy rozdali wszystkim przybyłym książeczki z pierwszym opowiadaniem pt. „Woda”. Po autografy oraz do zdjęć ustawiła się długa kolejka.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.