BĘDZIE REMONT FILII NA OS. WOJSKA POLSKIEGO

Bardzo nas cieszy informacja, że Gmina pozyskała dofinansowanie na remont naszej filii na Osiedlu Wojska Polskiego. Budynek biblioteki wybudowano w 1994 roku i przez 30 lat wspaniale służy użytkownikom. W 2023 r. było tam zarejestrowanych 735 czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę blisko 10 tys. razy i wypożyczyli 18235 książek. Odbyło się tam także 158 różnych działań kulturalnych i edukacyjnych w tym spotkania działającego tam Klubu Mangi Komiksu i Anime.

Gołym okiem widać jednak, że placówka wymaga remontu i dostosowania do obecnych standardów. Inwestycja przewiduje kompleksowy remont obejmujący m.in wykonanie nowych podłóg, wymianę okien, drzwi, remont instalacji elektrycznej i ogrzewania, remont toalet oraz malowanie pomieszczeń.

Bardzo dziękujemy władzom samorządowym oraz wszystkim zaangażowanym w pozyskanie dotacji. Dofinansowanie w wysokości 130 tys. zł. uzyskano w ramach programu Kulisy Kultury, który ma na celu poprawę warunków funkcjonowania m.in. bibliotek  i realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.