GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

BAJKOLANDIA. “W PRACOWNI AMBROŻEGO KLEKSA” I WIELE ATRAKCJI

     W sobotę, 6 listopada zaprosiliśmy do BAJKOLANDII. To nasze coroczne wydarzenie czytelnicze organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

 

    Przybywającą publiczność witała Kicia Kocia ulubiona bohaterka cyklu opowiadań dla najmłodszych. Spore zainteresowanie wzbudzał  kiermasz książek wydawnictw Zysk i S-ka, Media Rodzina oraz Nowa Baśń, które oferowały szereg publikacji w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

    Jak zwykle bibliotekarki przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych: malowanie buziek, graffiti z książką, wystawę „Bajki żyją naprawdę” oraz konkursy czytelnicze. Wśród zagadek, które dzieci losowały, ukryto też złote karty, które upoważniały do odbioru nagrody ekstra bez konieczności odgadywania zagadki. Nagrodę ekstra stanowiły tematyczne pakiety książek dla młodszych i starszych dzieci.

 

    O godz. 16.00 artyści z Teatru Pana O. zaprezentowali publiczności spektakl pt. ,,W pracowni Ambrożego Kleksa”- pierwsze w Polsce widowisko dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem światła w połączeniu z wykorzystaniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych. Aktorzy w oprawie fluorescencyjnej, z rekwizytami i dekoracjami, w promieniach ultrafioletowych wprowadzili publiczność w barwną podróż do świata wyobraźni. Spektakl, inspirowany  „Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy, książką, choć napisaną i wydana w 1946 roku, do dziś lubianą przez całe pokolenia młodszych i starszych czytelników, przybliżył najbardziej znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy.

 

Impreza odbyła się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. “Nakręceni na czytanie. Grodziski Maraton Literacki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.