GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WIOSENNE NOWOŚCI

W marcu na naszych bibliotecznych półkach pojawiło się 115 ciekawych pozycji. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania, jest w czym wybierać!

 

Warto przeczytać:

 

Ciekawa powieść z magią nekromancką, randkami, przyjaźnią i miłością w tle. Katia, sympatyczna główna bohaterka, ulubienica Matki Ziemi, zawodowo jest nekromantką. Pewnego dnia dowiaduje się od jednej ze swoich klientek, że wykradziono ciało jej córki z trumny. Wkrótce okazuje się, że nie był to odosobniony przypadek. Będzie musiała znaleźć zbrodniarza oraz zapewnić spokój skrzywdzonym zmarłym. W dochodzeniu do prawdy pomaga jej przystojny właściciel domu pogrzebowego.

 

Ilustrowana biografia fizyka. Jego specjalnościami były teoria względności i astrofizyka, w tym kosmologia. Badał Wielki Wybuch i czarne dziury. Opowiadanie napisane jest w formie pierwszej osoby. Uczony przedstawia swoją karierę zawodową, a także zmagania z niepełnosprawnością – przez większość dorosłego życia jeździł na wózku inwalidzkim, gdyż był częściowo sparaliżowany i pozbawiony mowy. Całości dopełniają piękne kolorowe ilustracje.

 

Jedyna oficjalna biografia brytyjskiego pisarza fantasy i science fiction, którego dzieła zostały przetłumaczone na 33 języki. Rob Wilkins oddaje do rąk czytelników piękne wspomnienie o nieprzeciętnym pisarzu i człowieku. Autor jako wieloletni asystent pisze z humorem, dzięki temu biografia jest przesiąknięta duchem Pratchetta. Porusza bardzo ważny temat choroby Alzheimera, która zabrała tak ciekawego człowieka jakim był Sir Terry Pratchett.

 

Sensacyjno-kryminalna powieść z tłem historycznym. Akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Pod koniec lat czterdziestych w Berlinie dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Z pozoru nic ich nie łączy, jednak oficer prowadzący śledztwo odkrywa, że wszystkie ofiary morderstw przebywały w Afryce Północnej. Tajemnica tej historii sięga aż początków XX wieku. Powieść jest momentami trudna, ze względu na wielowątkowość wymagającą pełnego skupienia w czasie czytania.

 

Do zaczytania!