GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI

NOWOŚCI KWIETNIA

 

Kolejna porcja ciekawych nowości czeka na Czytelników. Zachęcamy do odwiedzania naszych placówek tym bardziej, że zbliża się corocznie obchodzony TYDZIEŃ BIBLIOTEK.

Zakupiliśmy 101 książek. Wśród nabytych pozycji znalazły się m.in.:

 

 

Długo oczekiwana kontynuacja „Łabędzia”, który był pierwszą częścią dylogii o Annie i Gustawie. W zbiorowej egzekucji Anna traci całą rodzinę. Główni bohaterowie przenoszą do Szczecina, gdzie Anna pod zmienionym nazwiskiem, aby ocalić swoje życie, musi grać rolę przykładnej żony, a przede wszystkim niemieckiej patriotki. Jako żona nazisty przygląda się w jaki sposób Niemcy traktują Polaków. Jak długo Anna będzie potrafiła udawać kogoś kim nie jest? Kim tak naprawdę jest Gustaw? Jakie skrywa sekrety?

 

 

 

Książka autorstwa córki René Goscinnego, jednego z twórców serii o Mikołajku. Powstała na podstawie pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego o Mikołajku. Autorzy serii opowiadają Mikołajkowi o swoim życiu, początkach kariery i przyjaźni. Mikołajek dla odmiany przybliża czytelnikom swoich twórców z własnej perspektywy. Książka daje możliwość ponownego przeżycia najpiękniejszych scen oraz szansę na pełniejsze zrozumienie bohaterów.

 

 

Jest to ostatnia – siedemnasta część podsumowująca cztery historyczne serie powieściowe. Wspaniała lekcja historii naszego kraju. Autorka zgrabnie wplotła współczesne losy bohaterów w przemiany polityczne zachodzące w Polsce na  przełomie lat 80-tych i 90-tych dwudziestego wieku. Znakomicie ukazała mentalność ówczesnych Polaków – zachłyśnięcie się Zachodem i możliwością ryzykownego ale nie do końca legalnego biznesu. Ciekawe i odważne zakończenie serii, tom spinający blisko 80 lat historii Polski oraz przyjaźni i miłości.

 

 

Kontynuacja książki pt.: „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Publikacja składa się z 21 opowiadań o dobru, demokracji, bezpieczeństwie, kreatywności, sprawiedliwości, lojalności i solidarności. Bohaterami opowieści jest dociekliwe rodzeństwo oraz ich rodzice i dziadkowie. W książce zapoznamy się z wieloma ciekawymi osobami i faktami. Pouczająca lektura zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

  

Bohaterką powieści jest Anna Smoleńska – twórczyni Znaku Polski Walczącej. Poruszająca opowieść, która rzuca nowe światło na rolę kobiet w okupowanej Warszawie. Anna – spokojna dziewczyna, która czyny przekładała nad słowa, była niesłabnącym źródłem nadziei i ducha oporu. Aresztowana w Warszawie za działalność konspiracyjną. Miała zaledwie 23 lata kiedy oddała życie za ojczyznę.

 

 

Ciekawy poradnik dla współczesnego rodzica, wskazówki w nim zawarte przydadzą się na wielu etapach rozwoju dziecka. Pomoże odzyskać kontrolę nad tym, ile czasu nasze dziecko spędza w sieci. Pokaże, jak bez awantur i zakazów rozmawiać z naszymi pociechami o spędzaniu czasu przed komputerem czy telefonem. A tak naprawdę, cyfrowy świat uzależnia nie tylko dzieci ale również dorosłych.

 

 

Dzieci będą miały okazję przeżyć dzień z dwunastoma pracownikami służb ratowniczych pochodzących z całego świata. Jest wśród nich wielu prawdziwych bohaterów, którzy dbają o nasze zdrowie i życie każdego dnia. Książka bardzo ciekawie obrazuje rozmaite zawody pozostawiając miejsce na indywidualne przemyślenia i wnioski. Interesujące są również atrybuty, którymi posługują się wybrani ratownicy.

 

ZAPRASZAMY!