GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIA Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

   We wtorek, 21 września naszym gościem była Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Na spotkania zaprosiliśmy uczniów ze szkoły Podstawowej w Grąblewie, uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

 

   Eliza Piotrowska to polska pisarka i ilustratorka, autorka licznych utworów dla dzieci oraz laureatka wielu nagród literackich i wyróżnień. Jest autorką m. in. takich książek jak „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, „Ciocia Jadzia”, „Zmyślacz”, jak również serii książeczek dla najmłodszych o małej, rezolutnej myszce posiadającej tytułowe imię  „Tupcio Chrupcio”.

     

   Pisarka zaprezentowała bohaterów stworzonej przez siebie – przepełnionej humorem, dowcipem i życiową prawdą – serii książek o cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Ciocia Jadzia (jak się okazało doskonale znana dzieciom), jest osobą energiczną, pogodną, ma świetne poczucie humoru i pomysły, jest po prostu najlepszą ciocią, o której marzy każde dziecko.

   Każde spotkanie z autorką dostarczało  nowych doświadczeń i emocji. Dzieci  stawały się  się coraz bardziej aktywne i otwarte, coraz śmielej i odważniej brały udział w dyskusji wyrażając swoje opinie i zdania na temat  książek autorki, zadawały niezliczone pytania oraz opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach.

   Uczniowie podziękowali autorce  za wspólnie spędzony czas kwiatami oraz oklaskami. Bohaterowie opowiadań Elizy Piotrowskiej natychmiast zdobyli sympatię uczniów i wielu uczestników spotkania skorzystało z możliwości wypożyczenia i poczytania  książek z dedykacją ich autorki, znajdujących się w zbiorach naszej Biblioteki.   Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze pozostawiając wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia.

 

   Spotkania odbyły się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.