GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI

    Spośród bogatej oferty nowości, które ukazały się na rynku wydawniczym, dla naszej Biblioteki zakupiliśmy 99 pozycji. Zapraszamy do zapoznania się z całym zestawem nowych książek, przeglądając katalog on-line na stronie Grodziskiej Biblioteki Publicznej.    

Wśród nabytych pozycji znalazły się m.in.:

 

 

 

Kolejna książka, która jest dowodem na to, że II wojna światowa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pisarzy. Opowieść o lekarce, która w czasie II wojny światowej leczyła walczących po dwóch stronach barykady. Główna bohaterka udziela pomocy rannemu niemieckiemu żołnierzowi, mimo tego, że jej mąż zginął dzień wcześniej zamordowany przez Gestapo. Przeczytajcie jakie będą konsekwencje podjętej przez nią decyzji.

 

 

Portret wybitnego aktora, który zagrał 500 ról filmowych i teatralnych. Ukazanie się tej biografii zbiegło się niemal ze śmiercią głównego bohatera. Ponieważ aktor od zawsze chronił swoją prywatność i nie lubił mówić o sobie, książka nie jest więc typową biografią. Autorka skupiła się głównie na życiu zawodowym Franciszka Pieczki. Był ogromnie popularny ale na zawsze pozostał skromny, wrażliwy i ciepły. Do samego końca zachował klasę i styl. I takim zapisał się w historii polskiego kina i teatru.

 

 

Biografia słynnego polskiego uczonego przedstawiona na tle wydarzeń historycznych, rozgrywek politycznych, rozwoju nauki i kultury ówczesnej Polski jak i innych krajów europejskich. Życie Kopernika to nie tylko nauka. W książce widzimy go jako lekarza, polityka, ekonomistę i administratora. Autor postawił przed sobą niezwykle trudne zadanie ze względu na brak wiarygodnych źródeł dotyczących naszego astronoma. Mamy tu sporo hipotez i domniemywań. Ciekawa wizja w stylu Wojciecha Orlińskiego.

 

 

Cykl humorystycznych powieści o perypetiach chłopca, którego marzeniem jest zostanie gwiazdą internetu. Pragnie zdobyć popularność na You Tube. Wymyśla różne filmiki ale liczba obserwujących nie zadowala go. Jest jednak ambitny i nie poddaje się. Autor pod płaszczykiem niewiarygodnie zabawnych historyjek, przemyca dużą dawkę życiowych mądrości. Jak potoczą się losy młodego youtubera? Koniecznie sięgnijcie po tę zabawną serię.

 

 

To już ósmy tom ciekawej serii „Moje ciało”. Autor przedstawia drobne wypadki, które mogą spotkać każdego z nas. Dzieci zapoznają się w jaki sposób poradzić sobie z niewielkimi skaleczeniami czy urazami i co zrobić, gdy objawy zaczynają być niepokojące i gdzie szukać pomocy. Dodatkowo znajdziecie wskazówki o tym, co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce. Książkę cechuje prosty przekaz, wiedza i wyraziste ilustracje.

 

 

Dziewczęca odpowiedź na serię z czerwonym samochodzikiem Frankiem. Tutaj główną bohaterką jest hulajnoga Zuzia. W książce oprócz opowiadań zamieszczono również zagadki, quizy oraz łamigłówki. Pięknie ilustrowana opowieść dla najmłodszych o przygodach hulajnogi Zuzi podczas ferii zimowych. Do tej pory w serii ukazało się już osiem historyjek, sześć z nich znajduje się w zbiorach nasze Biblioteki.

 

Zapraszamy !