ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !…. SPOTKAJMY SIĘ ONLINE

Projekt realizowany przez Grodziską Bibliotekę Publiczną w okresie od 01.01.2020 do 31.12.2020 r. odbywający się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, “Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w wysokości 16.100,00 zł.

Z powodu pandemii COVID 19 zmuszeni byliśmy do wprowadzenia zmian zakresu realizacji działań w projekcie Zalajkuj bibliotekę !…. spotkajmy się online.

W ramach projektu wykonana została nowa strona internetowa Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Na stronie, facebooku oraz bibliotecznym kanale YouTube przeprowadzony został cykl działań kulturalno – edukacyjnych skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

Odbyły się spotkania ONLINE z pisarzem Marcinem Szczygielskim  autorem wielu powieści dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty literacko – plastyczne z Agnieszką Żelewską jedną z najlepszych polskich ilustratorek, która współpracuje z czołówką autorów książki dziecięcej.

Bibliotekarki z Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziły cykl warsztatów literacko – plastycznych pt. “Multimedialne podróże małe i duże” oraz „Rozszerzona rzeczywistość”  z wykorzystaniem technik wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach projektu odbyły się także spotkania skierowane do naszych najmłodszych czytelników, przeprowadzone przez grodziskich bibliotekarzy, którzy czytali wybrane tytuły światowej literatury dziecięcej w blokach:

“Bajka na Dzień Dobry”,

“Dobranocka z biblioteką” oraz

“Książka do poduszki”.

Przeprowadzony został także konkurs fotograficzny  SLEEVEFACE – czyli ubierz się w książkę, którego efekty oglądać można na zorganizowanej prze bibliotekę wystawie. (także online w zakładce WYSTAWY)

Miło nam poinformować, że złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu “Partnerstwo dla książki” na zadanie p t. ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !… został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany będzie od marca do grudnia br. i odbywać się będzie Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Będzie to cykl fantastycznych wydarzeń kulturalnych i czytelniczych animujących czytelnictwo, skierowany do wszystkich grup wiekowych, których celem będzie promocja książki, przy wykorzystaniu obok tradycyjnych metod bibliotecznych promujących czytelnictwo także nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane wybrane możliwości zastosowania nowych technologii w pracy z czytelnikiem, dla którego naturalnym środowiskiem informacyjnym jest dzisiaj Internet, a narzędziami do korzystania z jego zasobów coraz częściej staje się smartfon czy tablet.