GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WYSTAWA RYSUNKÓW MATEUSZA KUCHARCZAKA

    W piątek, 26 listopada 2021 r. w Galerii Talentów Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy rysunków Mateusza Kucharczaka pt. ,,Rysować może każdy” oraz spotkanie miłośników mangi, komiksu i anime. Wystawę można oglądać w Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej 12 do 11 grudnia 2021 r.

 

Mateusz Kucharczak jest mieszkańcem Grodziska Wielkopolskiego. Ma 19 lat. Rysowaniem interesuje się od 7 roku życia, a wszystko dzięki starszej siostrze Paulinie, która bardzo go motywuje. Głównie rysuje mangi, postaci bajkowe, zwierzęta albo szablony. Jak powiedział….„Rysując kieruję się zdaniem żeby mi się podobało… staram się nie zwracać uwagi na krytykę innych, choć nie ukrywam, że bardzo mnie motywuje”. O początkach mangi w Japonii oraz w Polsce opowiedziała publiczności nasza koleżanka Kamila Ratajczak z Filii na os. Wojska Polskiego – inicjatorka i opiekunka działającego tam Klubu Mangi Komiksu i Anime.

 

    Galeria Talentów Grodziskiej Biblioteki Publicznej powstała z myślą o tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności. Głównym celem projektu jest prezentacja twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji np. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów i warsztatów oraz twórczości artystycznej dorosłych