GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WYLOGUJ SIĘ !…NA KSIĄŻKĘ

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Grodziska Biblioteka Publiczna realizowała projekt w ramach programu “Partnerstwo dla książki” pt. „WYLOGUJ SIĘ !… NA KSIĄŻKĘ”

 

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 9.400 zł i odbywał się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Był to cykl działań poświęconych literaturze dla dzieci, promujących czytelnictwo najmłodszych. W ramach projektu odbyły się spotkania z popularnymi autorami książek dla dzieci: Aleksandrą Cieślak, Zofią Stanecką, Agnieszką Frączek oraz warsztaty komiksu, które przeprowadził Szymon Teluk. W październiku odbyło się spotkanie z Jarosławem Górskim pt. “Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce”. Interesującym punktem programu bylo spotkanie z Teatrem Ilustracji Kamishibai, który w nowatorskiej formie czytania i opowiadania zaprezentował bajkę arabską i aborygeńską.
W listopadzie na dzieci czekała „Bajkolandia” – impreza czytelniczo rozrywkowa, której głównym punktem był spektakl teatralny “Fantazjana – niekończąca się opowieść” w wykonaniu aktorów Agencji artystycznej Prym Art.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła wystawa p t.” Książka roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY”.