GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WIOSENNE NOWOŚCI

      Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wynikami plebiscytu na „Książkę Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro”. Nominowano 145 tytułów w 15 kategoriach. Wiele spośród tych książek znajdziecie na naszych bibliotecznych półkach. Są to m.in.: Święto ognia – J. Małeckiego, Gdzie poniesie wiatr – K. Hannah, Zaraza – P. Piotrowskiego, , Zaginiona siostra – L. Riley, TOPR 2 – B. Sabały – Zielińskiej, Biblioteka o północy – M. Haig, Później – S. Kinga, Almond – W.-p. Sohna, Pax: droga do domu – S.Pennypackera, Narzeczona nazisty – B. Wysoczańskiej, Czuła przewodniczka – N. Barbaro.

 

W marcu zakupiliśmy 153 pozycje: 36 z literatury popularno-naukowej dla dzieci i dorosłych, 78 z literatury pięknej dla dorosłych, 36 z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Oto niektóre z nich:

 

 

 

Proekologiczna książka dla najmłodszych, wyrażająca sprzeciw wobec marnotrawienia żywności. Lemur Leon całym sercem zaangażował się w akcję przeciwdziałającą ogólnie panującym zwyczajom wśród ludzi, mianowicie wyrzucaniu żywności. Chociaż książka skierowana jest do dzieci, to temat złych nawyków konsumenckich dotyczy nas wszystkich i w każdej chwili możemy zweryfikować nasz styl życia.

 

 

 

Książka, która oswoi dzieci z jednym z przedmiotów ścisłych mianowicie z chemią. Udowodni, że nie jest on straszny lecz niezwykle ciekawy i pokaże, że nauka może być zabawą, a uczenie się przez zabawę trwalsze i niezwykle przyjemne. Każdego dnia możemy wchodzić w świat kolejnego pierwiastka i udać się na poszukiwanie go w naszym otoczeniu. Dzięki temu dużo łatwiej zapamiętać cechy charakterystyczne i symbole. Publikacja skonstruowana jest w ten sposób, że dzieci wcielają się w detektywów rozwiązujących zagadki ze świata chemii.

 

 

 

Wielkanoc 1945 roku, główna bohaterka dwudziestopięcioletnia kobieta, przedziera się do kamienicy, w której kiedyś mieszkała po drugiej stronie Odry. Dlaczego decyduje się na tak niezwykle niebezpieczne przedsięwzięcie? Stopniowo ujawniane są kolejne tajemnice. Niesamowicie aktualna opowieść w kontekście wydarzeń u naszych wschodnich sąsiadów. Oparta na faktach powieść o oblężeniu Wrocławia, śmierci niewinnych ludzi, wielkiej sile miłości i nadziei.

 

 

 

Marka E. Wedel jest znana i obecna na całym świecie. Działalność przedsiębiorczego rodu budzi szacunek i podziw. Przez pryzmat losów trzech pokoleń autor pokazuje historię powstania słynnego czekoladowego imperium, a przy okazji słodko-gorzki kawałek naszych dziejów. Łukasz Garbal sięgnął do ogromnej ilości źródeł, zebrał niesamowitą ilość faktów, nazwisk, dat i relacji świadków.

 

 

 

Książka to kompletny zbiór praktycznych, rzetelnych porad napisana przez lekarki i mamy, pozwalająca dobrze przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny. Obowiązkowa pozycja do przeczytania dla przyszłych rodziców. Idealna na prezent dla przyszłej mamy.

 

 

Przyjdź.  Wypożycz.  Zapraszamy.