WARSZTATY, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ – MAŁY KSIĄŻĘ

Rozszerzona rzeczywistość (ang. Augmented Reality) to połączenie elementów wirtualnych z otoczeniem. Używając tabletu lub smartfona  możemy zobaczyć obrazy 3d w świecie rzeczywistym.

Jedną z książek dostępnych w grodziskiej Bibliotece,  ukazującej świat w nowej technologii jest prezentowana dziś ponadczasowa opowieść, pełna nieprzemijających mądrości – Mały Książę. Korzystając ze smartfona lub tableta można zobaczyć w trójwymiarowej przestrzeni – Małego Księcia, jego planetę i to, co przeżył podczas swej wędrówki. Za pomocą narzędzi multimedialnych (tablety, smartfony) możemy przenieść książkowe ilustracje do świata wirtualnego ‒ i stać się jego mieszkańcem. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne atrakcje tego świata.

Mamy nadzieję, że zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami spodoba się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Książka w nowej odsłonie dostępna jest w grodziskiej Bibliotece.

Filmy dostępne w zakładce Galeria – Video  https://bibliotekagrodzisk.pl/galeria-video/  , facebooku, oraz bibliotecznym kanale YouTube

Nagrania zrealizowano w ramach projektu pn. „Zalajkuj bibliotekę !… spotkajmy się online” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Zachęcamy ! do obejrzenia