GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WARSZTATY ONLINE Z AGNIESZKĄ ŻELEWSKĄ

   W środę, 9 grudnia odbyły się spotkania online z Agnieszką Żelewską – jedną z najlepszych ilustratorek książek dla dzieci. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marceli Szpak dziwi się światu” oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do „Bajek o rzeczach i nierzeczach”. Wspólnie z Elżbietą Wasiuczyńską i Pawłem Pawlakiem zilustrowała niezapomnianą kolekcję bajek klasycznych miesięcznika Dziecko, z którym współpracuje na stałe. Podobnie jak ze Świerszczykiem.

  

O godz. 9.00 odbyły się „MAŁE WARSZTATY KOMIKSU Z CZAROWNICĄ IRENKĄ”, a o godz. 11.00 WARSZTATY PLASTYCZNO – LITERACKIE PT. „WESOŁY RYJEK”. W spotkaniach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie i Grąblewie oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Grodziskiej Biblioteki Publicznej ”Zalajkuj Bibliotekę !… – spotkajmy się online” Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 

RELACJA FILMOWA    https://bibliotekagrodzisk.pl/galeria-video/