GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WARSZTATY “RETRO & SELF LEPORELLO”

    W czwartek, 30 września br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży miały miejsce nietuzinkowe warsztaty. Zaproszona na tę okazję Pani Anna Kaszuba- Dębska – ilustratorka, artystka malarka, pisarka, autorka filmów animowanych i wielu innych przedsięwzięć zaprezentowała metodę tworzenia książeczek w formie leporello, czyli publikacji stworzonej ze wstęgi kartonowego papieru w postaci harmonijki.

 

   W efekcie warsztatów „Retro Leporello” i „Self Leporello”,  w których uczestniczyli uczniowie piątych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim powstały niezwykle atrakcyjne i niepowtarzalne książeczki inspirowane własnymi pomysłami i doświadczeniami. Wykorzystując technikę kolażu oraz różne materiały i tworzywa wykonały zabawne, gazetowe autoportrety.

 

  Klimat warsztatów i aura radosnej zabawy udzieliły się wszystkim, pozostawiając fantastyczne wrażenia i wykonane podczas warsztatów własne leporello.

 

Spotkania zorganizowane zostały w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.