GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WARSZTATY “LEGO STORYTELLING”

   We wtorek, 14 września  odbyły się kolejne spotkania w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pn. „Snujemy opowieści. Storytelling”. Tym razem naszym gościem był Sławomir Waśniewski z centrum innowacji INKOBI. Przeprowadził  warsztaty Lego Storytellingu, w których udział wzięli uczniowie klasy II i III  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.

   Na początku spotkania uczniowie wysłuchali czym jest metoda twórczego opowiadania – storytelling, a następnie przeszli do ćwiczeń praktycznych wykorzystując 10 klocków lego. Zadaniem każdego uczestnika było także zaprojektowanie za pomocą kartki, kredki i dostępnych klocków szkoły wodnej dla delfina, a także domu dla psa. Zajęcia sprawiły uczniom ogromną radość. Na koniec warsztatów każdy uczeń otrzymał pamiątkę w postaci małego zestawu klocków Lego.

 

   W godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty Lego Storytellingu skierowane do grodziskiej kadry edukacyjnej, w których uczestniczyli bibliotekarze oraz nauczyciele grodziskich bibliotek, szkół i przedszkoli.

   Uczestnicy biorący udział w szkoleniu poznali najważniejsze zalety metody storytellingu: rozwijanie wyobraźni i kreatywności, nauka przez opowiadanie własnej historii wzbogaconej dodatkowymi elementami wspomagającymi takimi jak rysowanie, czy też tworzenie elementów scenografii budowanych z dostępnych klocków.

 

   Storrytelling jako innowacyjna metoda pracy, forma edukacji i terapii to także forma spędzania wolnego czasu zarówno wśród dzieci jak i młodzieży.

 

   Spotkania odbyły się w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną projektu pt. „SNUJEMY OPOWIEŚCI. STORYTELLING” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.