GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WARSZTATY ILUSTRATORSKIE Z EWĄ BENIAK – HAREMSKĄ  

      Kolejne wydarzenie zorganizowane przez Grodziską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu pt. „Młodzi, kreatywni zaczytani – Young Adult w Bibliotece” odbyło się 4 czerwca.

 

   Tym razem były to warsztaty ilustratorskie, przeprowadzone przez artystkę Ewę Beniak – Haremską. Malarka, graficzka, autorka wielu ilustracji do książek, podręczników i ich okładek podzieliła się z uczestnikami tajnikami swej pracy. W części praktycznej,  za pomocą różnych materiałów plastycznych, starych gazet, bloków kreatywnych i własnej inwencji twórczej, uczestnicząca w warsztatach młodzież z grodziskich szkół oraz Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie zaprojektowała i stworzyła własną okładkę książki w technice kolażu.

 

     Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu pt.  „Młodzi, kreatywni, zaczytani – Young Adult w Bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.