GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WALENTYNKI. KOCHAM BIBLIOTEKĘ !

       W poniedziałek 14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych – Walentynki.  Z tej okazji pracownicy Grodziskiej Biblioteki Publicznej zapraszają do wspólnej zabawy, w przekonaniu, że miłością można darzyć również książki i bibliotekę.

 

     Już od poniedziałku, 7 lutego zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Kocham bibliotekę, ponieważ…. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przyjść do biblioteki i wypełnić kartę konkursową – podać trzy powody, za które kocham bibliotekę.  Wśród uczestników rozlosujemy nagrody książkowe, a z najciekawszych odpowiedzi powstanie lista 10 powodów, za które czytelnicy kochają swoją bibliotekę.

 

    W czytelni biblioteki prezentowana będzie wystawa pt. „Miłość jak malowana – monidła i telegramy ślubne”, na której zaprezentujemy udostępnione przez mieszkańców archiwalne pamiątki rodzinne – portrety ślubne oraz okolicznościowe ręcznie wykonane życzenia z okazji ślubu. Wystawa potrwa od 7 – 25 lutego br.

 

    W poniedziałek, 14 lutego zapraszamy na „Randkę w ciemno z książką”. Czytelnicy,  którzy nas odwiedzą będą mieli możliwość wypożyczenia książki – niespodzianki – „w ciemno”, bez znajomości autora, tytułu czy okładki….  Można trafić na romans historyczny, klasyczną opowieść „Love story” lub erotyk. Będą także czekały na Państwa „miłosne” nowości książkowe oraz okolicznościowe zakładki do książek z „miłosnym cytatem”

 

   Najmłodszym czytelnikom proponujemy loterię pt. „Balonowe Love”. Każdy wypożyczający książkę będzie mógł wziąć udział w losowaniu balonu, w którym ukryty zostanie los z nazwą nagrody – upominku.