GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

WAKACYJNE NOWOŚCI

     Książka na wakacje to doskonała rozrywka i idealny sposób na nadrobienie czytelniczych zaległości. O tym, jak ważny jest kontakt z literaturą, nie trzeba nikogo przekonywać. Zapraszamy więc stałych i nowych Czytelników do odwiedzenia Biblioteki gdyż „Książka jest dobra na wszystko!”. Całą ofertę nowości znajdziecie w katalogu on-line. Dzisiaj prezentujemy zaledwie kilka z nich:

 

Powieść obyczajowa będąca świetnym połączeniem świata realnego z nadprzyrodzonym. Mocno osadzona w historii, ukazująca rzeczywisty obraz polskiej wioski w województwie łódzkim i jej mieszkańców. Znakomicie zaakcentowana transformacja ustrojowa lat 90-tych i zagubienie ludzi, którzy nie potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Całość pełna ludowych zabobonów oraz chrześcijańskich odniesień. Interesująca literatura, ale raczej dla wymagającego czytelnika.

 

Druga książka z serii o społeczności leśnych zwierząt, które bardzo dobrze sobie razem radzą. Opowieść o tym, jak wielkim skarbem są książki i biblioteki, oraz o radości ze wspólnego czytania. Tytułowy łoś opowiada co wieczór swojej łosiowej rodzinie bajki, ale któregoś dnia okazuje się, że opowiedział już wszystkie historia jakie znał. Ponieważ  żadna rodzina zwierzaków nie miała książek z bajkami, postanawia udać się do miasteczka do biblioteki. A może uda się bez jeżdżenia do miasta otworzyć bibliotekę w … autobusie?

 

Główna bohaterka, młoda dziewczyna, ocaliła z łomżyńskiego getta swojego ukochanego i obce, żydowskie niemowlę. Od tej pory jej życie wywraca się do góry nogami. Fabuła toczy się dwutorowo, zdarzenia z drugiej wojny światowej przeplatają się ze współczesnością. Co przygotował los naszym bohaterom,  gdy byli już tak blisko spełnienia marzeń? Wartościowa i wzruszająca powieść pełna emocji. Miłośnicy literatury wojennej nie powinni być zawiedzeni. Koniecznie przeczytajcie !

 

Jak stworzyć cudowny związek oparty na partnerstwie i bliskości? Autorzy skupili się na trzech stylach przywiązania dedykując poradnik osobom, które szukają swojej drugiej połówki, jak również tym będącym już w relacji. Pomagają nam zidentyfikować nasz styl i proponują konkretne zalecenia, które możemy podjąć, aby polepszyć relacje z obecnym lub przyszłym partnerem. Praktyczna książka podparta wieloma przykładami, a wnioski z niej można przełożyć na każdą relację międzyludzką, w szczególności na przyjaźń.

 

Czytajmy!!!