GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W ŚWIECIE FANTASY – ELF LESISTY

    W piątek, 16 czerwca,  w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. „Książka na planie”, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie uczestniczyła w warsztatach kreatywnych pt. “W świecie fantasy – Elf lesisty”, które przeprowadziła  Idalia Mantas – projektantka mody i kostiumografka. Artystka od 8 lat tworzy kostiumy do spektakli  Teatru Usta Usta Republika. W swoich projektach inspiruje się baśniami i bajkami a ze swego artystycznego słownika pozbyła się słowa „niemożliwe”.

    Na początku opowiedziała o swojej pracy, czym się zajmuje i że jest również krawcową, co bardzo się przydaje w projektowaniu kostiumów. Opowiedziała również o tym, że wiele rekwizytów zrobione jest z np. styropianu czy też guzików i innych łatwo dostępnych rzeczy, a pod wpływem iluzji wydają nam się bardzo masywne. Prowadząca pokazała też swoje wykonane dzieła. 

    Po prezentacji uczestnicy przeszli do wykonania stroju elfa. Krok po kroku tworzyli liście, malowali je oraz kleili na przygotowany kołnierz. Doklejali również dodatki w postaci mchu czy też orzechy. Każdy otrzymał uszy elfa. Na koniec zajęć każdy zapozował w elfim przebraniu.

    Założeniem warsztatów było przybliżenie zawodu projektanta kostiumu teatralnego oraz procesu tworzenia od inspiracji do realizacji, rozbudzenie zdolności kreatywnych poprzez ćwiczenia.

Projekt pt. „Książka na planie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbywa się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.