GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

UDAŁO SIĘ !!!

     Z radością informujemy, że po raz kolejny Grodziska Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym razem w wysokości 13875,00 zł do projektu pt. „Książka na planie” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

     Będzie to cykl wielu wydarzeń kulturalnych m.in. spotkań z autorami powieści, które zainspirowały reżyserów i autorów scenariuszy do ich ekranizacji i adaptacji filmowych. Przeprowadzone zostaną także wykłady, warsztaty teatralne, warsztaty charakteryzacji i wystawy.

 

      W klimat najważniejszych i najpiękniejszych ekranizacji polskich dzieł literackich wprowadzi uczestników Wiesław Kot – krytyk filmowy, publicysta, wykładowca akademicki, profesor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, a tajniki powstawania scenariusza zdradzi Igor Brejdygant – pisarz, scenarzysta, reżyser oraz aktor – autor zekranizowanych powieści „Szadź” i „Paradoks”.

 

     Odbędą się spotkania z autorami znanych i chętnie czytanych powieści, które były inspiracją do powstania seriali filmowych: Katarzyną Bereniką Miszczuk – autorką powieści „Druga szansa”, na podstawie której powstał scenariusz do serialu pt. „Otwórz oczy”, Wojciechem Chmielarzem, autorem bestsellerowego thrillera „Żmijowisko” oraz Joanną Bator – pisarką, antropolożką kultury i podróżniczką, laureatką Nagrody Literackiej Nike za zekranizowaną powieść “Ciemno, prawie noc”.

 

    Uczestnicy warsztatów o sztuce charakteryzacji, poznają tajniki pracy charakteryzatora filmowego, będą też mogli sami popracować nad zmianą swego wizerunku, a niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy Teatr Kultureska w spektaklu pt. “Zielony Kopciuszek”, który odbędzie się w trakcie corocznej imprezy pn. „Bajkolandia” organizowanej przez grodziską Bibliotekę z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Już dziś ZAPRASZAMY !