GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

     W 2023 roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadają na okres od 8 maja do poniedziałku 15 maja. Jest to ogólnopolska akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek jako miejsca wielu wydarzeń kulturalnych. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

   

Tydzień bibliotek to świetna okazja by odwiedzić naszą bibliotekę i wziąć udział w organizowanych wydarzeniach, a także skorzystać z abolicji i bez ponoszenia kar zwrócić zaległe książki.

 

Oprócz wielu zaplanowanych odwiedzin grup przedszkolnych i szkolnych, cyklicznych zajęć Błyskotliwego Malucha, Kodowania, Klubu Mangi Komiksu i Anime oraz spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbędą się warsztaty Wednesday, Gra Miejska pt. „Grodzisk z historią w tle” wystawa z cyklu “Grodzisk w postaciach zapisany – wspomnienie Ireny Filcek”, prezentująca archiwalne zdjęcia i dokumenty oraz uroczyste wręczenie dyplomów małego czytelnika w ramach akcji “Mała Książka Wielki Człowiek”.

ZAPRASZAMY