TOP 10 – NAJPOCZYTNIEJSZE KSIĄŻKI 2020 ROKU

W 2020 roku Grodziska Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o 2073 książki, w tym 609 pozycji literatury dla dzieci. W placówkach bibliotecznych posiadamy obecnie 69939 książek, z czego 27221 książek z literatury pięknej dla dorosłych, 19848 książek dla dzieci i młodzieży do lat 15 oraz 22538 książek literatury popularno – naukowej

Przygotowaliśmy ranking najczęściej wypożyczanych książek w 2020 roku, które zachwyciły naszych czytelników. Zobacz, co najchętniej czytali użytkownicy naszej biblioteki !

Kategoria 1 – Literatura piękna dla dorosłych

1. „Pokój motyli” – Lucinda Riley
  2. „Winna” – Alicja Sinicka
  3. „Kochaj mnie czule” – Gabriela Gargaś
  4. „Dziewczęta wygnane” – Maria Paszyńska
  5. „Sekret matki” – Shalini Boland
  6. „Rodzanice” – Katarzyna Puzyńska
  7. „Nie pozwól mu odejść” – Tomasz Kieres
  8. „Poza kontrolą” – Kathryn Croft
  9. „Tak smakuje miłość” – Agata Przybyłek
  10. „Randka z Hugo Bossym” – Agnieszka Lingas – Łoniewska

Jak widać, w 2020 roku nasi czytelnicy zdecydowanie częściej sięgali po książki polskich pisarzy !

A Wy ?…. Które książki przeczytaliście z naszego TOP 10

Kategoria 2 – Literatura dla dzieci

Masza i Niedźwiedź oraz Świnka Peppa musieli w tym roku ustąpić miejsca Psiemu Patrolowi pt.: „Chcę być policjantem”, który zdobył serca najmłodszych czytelników. Często wypożyczanymi książkami wśród najmłodszych dzieci były również książki Pop-up „Kolorowy potwór”, „Jak zasypiasz?” oraz książka kartonowa „W drogę!”. Wśród najpoczytniejszych książek dziecięcych znalazły się także te z serii Czytam sobie, pomagające w nauce czytania na trzech poziomach, napisane przez najlepszych pisarzy dziecięcych w Polsce. W naszym rankingu znalazło się również „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”,  a także uwielbiany przez dzieci Minecraft: „Noc nietoperzy”. Młodzież najchętniej wybierała fantastykę. Największym powodzeniem cieszył się „Harry Potter”.

1. „Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K. Rowling
  2. „Noc nietoperzy” N.Eliopulos & L.Flowers
  3. „Samochodzik Franek: Nauka Jazdy” E.Wójcik, W.Górski
  4. „W drogę!” H.Dexet