GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

    Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w naszej bibliotece za sprawą zorganizowanych warsztatów wykonywania ozdób choinkowych i świątecznych.

 

W czwartek, 8 grudnia w Filii na os. Wojska Polskiego odbyły się rodzinne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych różnymi technikami pt. “W pracowni Św. Mikołaja”. Najmłodsze dzieci wykonywały łańcuch z papieru lub zdobiły naklejkami, cekinami oraz  papierowymi wycinankami styropianową bombkę. Rodzice próbowali swoich sił szydełkując gwiazdki lub wykonując ozdoby ze sznurka. 

 

W czwartek, 15 grudnia Błyskotliwe Maluchy przemieniły się w pomocników Świętego Mikołaja i wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne. W rodzinnej atmosferze, powstały śliczne, pełne uroku bombki oraz różnorodne ozdoby na choinkę. Rodzice  odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

 

W piątek, 16 grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty wyplatania świątecznych dekoracji z makramy, które przeprowadziła Pani Renata Gamrowska z Supłem i Węzłem. Za pomocą sznurków i węzłów każdy z  uczestników wyczarował niepowtarzalne ozdoby choinkowe. Powstały piękne aniołki, choinki i mikołaje. Na zakończenie spotkania na każdego czekał drobny upominek – drewniana bombka z imieniem uczestnika warsztatów.

Zorganizowane warsztaty artystyczne w bibliotece  były niezwykle radosnym przeżyciem, które  przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta Bożego Narodzenia. Wszystkim uczestnikom, zarówno tym małym jak i większym przez cały czas  towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób i dekorowania nimi choinki. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.