GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Galeria Młodych Talentów

 

    Galeria Młodych Talentów Grodziskiej Biblioteki Publicznej powstała z myślą o tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności. Głównym celem projektu jest prezentacja twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji np. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów i warsztatów oraz twórczości artystycznej dorosłych.

 

 


 

 

19 kwietnia – 9 maja 2024

 

WYSTAWA RYSUNKÓW ADRIANA WARSZAWSKIEGO

 


 

26 listopada – 11 grudnia 2021

 

WYSTAWA RYSUNKÓW MATEUSZA KUCHARCZAKA

 

 


 

 

25 luty – 10 marca 2021

 

NA POLU, W LESIE, NA ŁĄCE – WYSTAWA FOTOGRAFII MIRELLI JANY

 

 


 

 

13 – 30 maja 2019 

 

SPOJRZENIE MROKU – Wystawa fotografii Wiktorii Piotrowiak

 

       Wernisaż wystawy odbył się w poniedziałek, 13 maja 2019 r. o godz. 17.00 w ramach obchodzonego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wiktoria Piotrowiak ma 16 lat i uczęszcza do 3 klasy gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła już w dzieciństwie.

Jestem osobą, która idzie przez świat z kreatywnym spojrzeniem wyobraźni. Patrzę na niego przez troje oczu. Moje pierwsze oko umożliwia mi dostrzeżenie piękna, drugie na poznaniu wyjątkowości, a trzecie na upamiętnieniu ułamków wspomnień. Fotografią zainspirował mnie mój tata. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna. Był osobą, która w pewnym sensie popchnęła mnie do krainy fotografii. Kiedyś mogłam tylko dumnie podążać za nim krokiem. Obserwowałam ruchy rodziciela i patrzyłam jak tworzy swoją własną sztukę. Teraz sama mogę odtwarzać swoje wizję. Życie z aparatem, kamerą, długopisem i kartką to zdecydowanie mój świat. Moje fotografie skupiają się w większości pośród ludzi. Według mnie ich piękno można doskonale odwzorować dzięki aparatowi… albo dzięki osobie za aparatem. Zdjęcia w dużej mierze pokazują jak bardzo każdy się różni. Jak każdy jest wyjątkowy. Wystarczy po prostu otworzyć oczy i pozwolić im na widzenie kogoś w inny nieznany dotąd sposób”.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej 12 w dniach od 13 do 27 maja 2019 r.

 

 

 


 

 

01 – 15 czerwca 2019 

 

MÓJ MALOWANY ŚWIAT – Wystawa prac plastycznych Julii Śron

 

      W czwartek, 30 maja o godz. 9.oo w „Galerii Młodych” Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych autorstwa Julii Śron – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, zatytułowany “Mój malowany świat”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, koleżanki, koledzy, rodzice artystki i zaproszeni goście. Oprócz prezentacji ponad stu prac plastycznych Julia wraz z koleżankami zaprezentowała się także jako wokalistka wykonując piosenkę pt. „”Co nam w duszy gra”. Wernisaż uświetnił występ akordeonisty Anastazego Dzięcioła ucznia 7 klasy SP w Kąkolewie, który zaprezentował kilka „paryskich” utworów muzycznych.
Julia Śron jest mieszkanką Słocina i uczennicą siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. “Odkąd pamiętam rysowanie i malowanie zawsze było moim ulubionym zajęciem. Już będąc w przedszkolu brałam udział w konkursach plastycznych. Do moich zainteresowań należy też taniec i śpiew. Moim marzeniem jest zostać w przyszłości znaną artystką”. Najchętniej maluje i rysuje portrety przyjaciół oraz znanych postaci. Stosuje różne techniki plastyczne. Interesuje ją także śpiew i taniec.

 

 

 


 

 

15 – 30 stycznia 2019    

 

PTAKI W OGRODZIE I NIE TYLKO  –  wystawa fotografii – Antoniego Brescha

 

    Od poniedziałku, 15 stycznia w Galerii Biblioteki prezentowana jest wystawa p t. “Ptaki w ogrodzie i nie tylko”. Autorem prezentowanych fotografii jest Antoni Bresch – uczeń drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Fotografią interesuje się od dawna. W wieku dziewięciu lat dostał pierwszy aparat fotograficzny i zaczął robić bardzo dużo zdjęć. Szczególnie upodobał sobie najtrudniejszą dziedzinę fotografii, czyli fotografię ptaków. Jak sam mówi: “Godziny spędzone w terenie z aparatem na szyi nauczyły mnie cierpliwości. Nabrałem wielkiego szacunku do przyrody i połączyła mnie z nią niesamowita więź. Dzięki moim pasjom poznałem wiele gatunków zwierząt, ich ciekawe zwyczaje, czy fakty z ich życia. Wiem jednak, że to zaledwie ułamek tego, co mogę jeszcze poznać. Moje obserwacje zapisuję na stronie “Ptaki w ogrodzie i nie tylko”. Cieszę się, że pokazuję moje zainteresowania innym. Ciągle szukam nowych kadrów, chcę odnaleźć własny styl. Chciałbym, żeby moje zdjęcia opowiadały jakąś historię“.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac i odwiedzenia bloga autora.

 

 

 


 

 

2018    

 

Wystawa grafik – Jarosław Miś.

 

 


 

 

19 – 30 listopada 2018   

 

GRODZISKIE ANIOŁY CMENTARNE – wystawa fotografii Ewy Tomczak

 

    Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii, Grodziszczanki, Pani Ewy Toczak zatytułowanej “Grodziskie anioły cmentarne”. Wystawa prezentowana jest w Galerii Grodziskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej w dniach 19 – 30 listopada 2018 r. w godz. pracy biblioteki.

 

    Ewa Tomczak – Grodziszczanka, emerytowana nauczycielka języka polskiego w grodziskim Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Od wielu lat pasjonatka fotografii. O obecnej wystawie mówi: “Nie pamiętam, kiedy zaczęłam fotografować anioły. Dawno, bo było ich jeszcze niewiele, głównie na grobach dzieci. Często zaniedbane, odchodzące, więc postanowiłam je utrwalić. I tak się zaczęło… Niosły smętek, zamyślenie, ale i jakieś pocieszające wzruszenie. W swojej bezpretensjonalności wiele z nich urzekało kiczowatym pięknem. A potem sklepy “zaaniołczyły” się na potęgę, więc i na cmentarzach ich przybyło. Te nowe są może mniej fotogeniczne, ale i one przecież pełnią swoją opiekuńczą, świadczącą o pamięci żyjących straż”

 

 

 


 

 

25 – 30 sierpnia 2017

 

Wystawa prac plastycznych Olgi Wawrzyniak

 

     Od piątku, 25 sierpnia br. w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej prezentowana była wystawa prac plastycznych Olgi Wawrzyniak, grodziszczanki, absolwentki Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim. Galeria Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej powstała z myślą o tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności. Głównym celem projektu jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji n p. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów, warsztatów.

 

    Olga Wawrzyniak jest absolwentką grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego. W wieku sześciu lat zaczęła uczęszczać na kółko plastyczne w tutejszym CK-Rondo. Pierwsze kroki w dziedzinie rysunku i malarstwa stawiała pod okiem Pana Tadeusza Tomaszewskiego, później Pani Katarzyny Tomaszewskiej. Aktualnie przez świat sztuki prowadzi ją Pan Mariusz
Korbański, który dzięki swojej kreatywności niejeden raz pomógł przełamać jej to, co wydawać by się mogło granicą możliwości. O swojej drobnej twórczości mówi: Lubię przedstawiać w niej przede wszystkim naturę, zwierzęta…, ale zdarza się też i architektura. Najlepiej czuję się z ołówkiem w ręku, dlatego też przeważa u mnie szkic i grafika. Czasem próbuję też swoich sił z akrylami i suchymi pastelami. Z natury jestem humanistką o artystycznej duszy. Można powiedzieć, że rysuję od dziecka.

 


 

 

05 – 28 kwietnia 2016    

 

GEOMETRIA MIASTA – wystawa fotografii Władysławy Cebuli

 

We wtorek, 5 kwietnia w Galerii Talentów grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotografii Pani Władysławy Cebuli – mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego. Na wystawie p t. “Geometria miasta” prezentowanych jest 48 barwnych fotografii wykonanych podczas spacerów autorki po mieście, prezentujących architekturę oraz urokliwe zakątki Grodziska Wielkopolskiego. Pani Władysława Cebula jest fotografem amatorem. Fotografią interesuje się od niedawna, cały czas uczy się technik fotograficznych i poszukuje różnych tematów swych prac. Najbardziej lubi fotografować krajobrazy i kwiaty. Jest częstym gościem w grodziskich ogródkach działkowych, gdzie za pozwoleniem ich właścicieli fotografuje to co najbardziej lubi – kwiaty.
Wystawa czynna będzie do 23 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy

 

 


 

13 -30 maja 2015     

 

ADRIAN KNACH – PIERWSZA ODSŁONA – wystawa prac plastycznych

 

     W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do Galerii Biblioteki. Swoje prace plastyczne zaprezentuje ADRIAN KNACH – mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie rysunkiem, rzeźbą oraz architekturą. Stąd też główną inspiracją jego prac jest architektura zabytkowa, bogato zdobione, mające swój niepowtarzalny charakter elewacje budynków, które chce przenieść na papier z kąta swojej perspektywy. W mniejszej mierze oddający się rysowaniu portretów, które jak sam mówi wychodziły z różnym skutkiem, a efektem ubocznym są długo zostające w pamięci linie twarzy. Wernisaż wystawy w czwartek, 13 maja o godz. 17.30 w Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej 12.

 

 

 


 

 

05 – 28 lutego 2015

 

Wystawa rysunków Wiktorii Garcon

 

    W czwartek 5 lutego o godz. 16.30 w Galerii Młodych grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy rysunków Wiktorii Garcon – uczennicy trzeciej klasy grodziskiego gimnazjum. Wiktoria ma 16 lat. Mieszka w Grodzisku Wielkopolskim i jest uczennicą trzeciej klasy Gimnazjum. Jak sam mówi, lubi czytać książki, słuchać muzyki i grać w gry komputerowe. Jednak jej największą pasją jest rysowanie. Rysować zaczęła od najmłodszych lat. Zawsze w takcie dziecięcych zabaw towarzyszył jej ołówek bądź kredka. Wiktoria bierze też udział w konkursach plastycznych. Jest to jej pierwsza publiczna wystawa. Mamy nadzieje, że się spodoba

 

 

 


 

 

14 – 31 listopada 2014

 

Wystawa prac plastycznych Aleksandry Beker

 

      W piątek 14 listopada w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych oraz wieczór poetycki Aleksandry Beker – uczennicy grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, który młodej artystce pogratulował talentów i złożył serdeczne życzenia wielu artystycznych sukcesów. W trakcie wieczoru poetyckiego koleżanki i koledzy z grupy teatralnej Arlekin zaprezentowali kilkanaście wierszy, które Aleksandra pisze jak sama mówi “z potrzeby chwili”. Aleksandra Beker ma 17 lat. Mieszka w Grodzisku Wielkopolskim. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła już w dzieciństwie. Od małego lubiła rysować, kolorować, malować. Z czasem rysowanie stało się czymś więcej niż tylko sposobem na nudę. Rysuje głównie tradycyjnymi sposobami, czyli ołówkami i kredkami, ale także maluje pastelami suchymi i olejnymi. Wiele satysfakcji sprawia jej także tworzenie grafiki komputerowej. Najczęściej maluje portrety i postaci ludzkie, gdyż uważa, że człowiek jest niesamowitą istotą, ciągle zmienia mimikę twarzy, gesty i jest to wspaniałe”. Wystawę można oglądać w Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej do 10 grudnia br.

 

 

 


 

 

02 -18 stycznia 2013    

 

MALOWANIE MOJĄ PASJĄ – wystawa obrazów Barbary Hoffmann

 

    W Galerii Biblioteki prezentowana była wystaw obrazów grodziszczanki – Barbary Hoffmann zatytułowanej “Malowanie moją pasją…”. Jest to trzecia z kolei wystawa, na której prezentowanych jest 35 olejnych obrazów powstałych jak mówi artystka pod wpływem potrzeby chwili. “Kiedy przychodzi ten moment… chwytam za pędzel i maluję…. Pejzaże, architektura, portrety, malarstwo sakralne to najczęściej podejmowane przez artystkę – amatorkę tematy. Wystawa prezentowana w Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej do 18 stycznia 2013 r.