GRODZISKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

SPOTKANIE Z WOJCIECHEM CHMIELARZEM

     W poniedziałek, 11 grudnia Grodziska Biblioteka  Publiczna gościła Wojciecha Chmielarza –  znakomitego i cenionego przez czytelników  autora powieści kryminalnych.

    Był to niezwykle udany wieczór autorski, w trakcie którego Wojciech Chmielarz odpowiadał na liczne pytania bardzo aktywnych fanów jego twórczości. W ciekawy czasem humorystyczny sposób opowiedział m. in.  o tym skąd wzięło się jego zamiłowanie do pisania, o pierwszych próbach wydania książki i swym zamiłowaniu do kryminału.

   – Po ciągłym odrzucaniu mej pierwszej książki przez niemal wszystkie wydawnictwa doszedłem do wniosku, że właściwie dobry jest w niej tylko wątek kryminalny no i tak to się zaczęło…powstały powieści „Podpalacz”, „Farma Lalek” ale dopiero po „Przejęcie” wydane w 2014 r. ustawiła się na Krakowskich Targach Książki ogromna kolejka  – mówił autor

     Czytelników interesowało też  skąd autor czerpie  pomysły, jak wygląda jego warsztat pracy, czy będą dalsze losy komisarza Jakuba Mortki, a także czy będzie kontynuacja Bezimiennego z powieści „Prosta sprawa” i „Dług honorowy”.  Pisarz opowiedział też o kulisach powstania dwóch ekranizacji jego utworów: „Żmijowiska”  i „Wyrwy”, w których zagrał małe role, jednak jak powiedział absolutnie nie czuje się stworzonym do aktorstwa.

 

Tradycyjnie już nie obyło się bez wspólnych zdjęć oraz autorskich dedykacji na zakupionych przez czytelników książkach.

 

W spotkaniu uczestniczyła też dziennikarka portalu Grodzisk Nasze Miasto Anna Borowiak, która zamieściła obszerną relację z tego spotkania. https://grodzisk.naszemiasto.pl/spotkanie-z-wojciechem-chmielarzem-w-grodziskiej-bibliotece/ar/c13-9552525

 

Było to ostatnie wydarzenie realizowanego przez bibliotekę w 2023 r. projektu pt. „Książka na planie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.